irek86pl / 10.09.2020

Kotłownie kontenerowe Wrocław - NOMAR - budowa i wynajem

Mobilne kotłownie kontenerowe Wrocław

Zainteresowanie kotłowniami kontenerowymi wynika z ich szczególnych cech, które odróżniają je od kotłowni tradycyjnych. Są nimi mobilność oraz gotowość do szybkiego podłączenia w miejscu do tego wskazanym.

Nasza firma posiada w swojej ofercie gazowe, olejowe oraz opalane paliwem stałym kotłownie kontenerowe.  Są to gotowe do zamontowania kompletne kotłownie o zakresie mocy 100-2000kW. Kotłownie kontenerowe idealnie sprawdzają się jako tymczasowe źródła ciepła na czas trwania inwestycji jak i rozwiązania na stałe.

Na życzenie klienta zaprojektujemy i zbudujemy kotłownię dopasowaną do jego potrzeb.

Główne zalety kotłowni kontenerowej:

  • możliwość błyskawicznego podania ciepła do obiektu
  • całkowite wyposażenie w niezbędne instalacje
  • przystosowanie kotłowni kontenerowej do szybkiego transportu zarówno samochodowego jak i kolejowego
  • brak konieczności posadowienia kotłowni na fundamencie
  • oszczędność miejsca w budynku
  • dzięki współpracy z architektami możliwość dopasowania kontenera do charakteru otoczenia kotłowni
  • w przypadku ciepła technologicznego zachowanie ciągłości produkcji

Producent kotłowni NOMAR Wrocław

Nasze kotłownie kontenerowe spełniają wszystkie wymagania jeśli chodzi o konstrukcję. Przy każdym projekcie nowej kotłowni bierzemy pod uwagę względy pożarowe, akustykę i termoizolację danej kotłowni. Dzięki temu bez obaw możemy je lokalizować w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych oraz innych obiektów o podwyższonym stopniu ryzyka pożarowego.

W kotłowniach na olej opałowy, magazyn paliwa jest oddzielony od pomieszczenia kotłowni ścianką o podwyższonej odporności EI a same zbiorniki stoją w szczelnej wannie olejowej, chroniącej przed wyciekiem oleju.

W miejscach gdzie wymagana jest wyjątkowa estetyka otoczenia, na życzenie klienta kotłownia może zostać dopasowana do architektury obiektów sąsiadujących. W tym celu  kontener może zostać obłożony płytą elewacyjną imitującą kamień, drewno lub inny szlachetny materiał.

W swoim portfolio mamy m.in realizacje dla Fortum Wrocław, Gminy Krośnice, gospodarstw rolnych oraz Spółdzielni Mieszkaniowych jak i dużych zakładów produkcyjnych.