VITOBLOC 200 6KW / KOGENERATOR DOMOWY NA GAZ ZIEMNY

Opis

Kogenerator domowy

Producent urządzeń do domowej kogeneracji, firma VIESSMANN, oferuje kogeneratory do użytku domowego, w tym prezentowany model VITOBLOC 200 typ EM-6/15. Moduł kogeneracyjny do ekonomicznego wytwarzania ciepła i prądu, moduł EM-6/15, eksploatacja na gaz ziemny, wydajność: 6 kWe / 15 kWt

Kogenerator cena

 

Aktualna cena rynkowa kogeneratora VIESSMANN VITOBLOC 200 wynosi około 32000 EUR / Oferowany kogenerator to produkt fabrycznie nowy, nigdy nie używany, nie podłączony do instalacji.

 

Kogeneratory gazowe co to?

GAZOWE KOGENERATORY to wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania energetyczne, wykorzystujące gaz sieciowy lub LPG do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Przy zachowaniu sprawności całego układu kogeneracyjnego na poziomie minimum 96% i przy relatywnie niskiej cenie nośnika energii, a przy tym małej szkodliwości „błękitnego paliwa”, gazowe kogeneratory uważane są za jedną z technologii związanych z naturalnymi, choć nie odnawialnymi źródłami energii.

Kogenerator małej mocy

 • zasilany gazem ziemnym lub płynnym
 • zgodny z wymaganiami dyrektywy o urządzeniach
 • gazowych i dyrektywy maszynowej UE
 • Moc elektryczna 6 kW
 • Moc cieplna 14,9 kW
 • Wsad paliwa 22,2 kW
 • Technika kondensacyjna z optymalizacją emisji

Deklaracja zgodności producenta

Urządzenie odpowiada podstawowym wymaganiom odnośnych norm i dyrektyw, co potwierdzone zostało deklaracją

zgodności. Odpowiednia dokumentacja i oryginał deklaracji zgodności znajdują się w posiadaniu producenta.

Zalety kogeneratora EM-6/15 – pierwszy stopień kogeneracji

 • Ekonomiczne wytwarzanie prądu i ciepła na potrzeby własne
 • Gotowy do podłączenia i sprawdzony fabrycznie
 • 3-cylindrowy silnik gazowy cechujący się cichą pracą
 • Częstotliwość konserwacji: co 6000 godzin pracy bez uzupełniania oleju
 • Atrakcyjne programy dofinansowania (w szczególności w Niemczech)
 • Klasa efektywności energetycznej: A++

Odrobina niezależności z kogeneracji?

Moduły mikrokogeneracyjne Vitobloc 200 EM-6/15 pozwalają użytkownikowi zmniejszyć zależność od publicznych dostawców energii. Podczas pracy moduł kogeneracyjny wytwarza jednocześnie prąd i ciepło. Prąd można spożytkować samodzielnie lub odprowadzić go do sieci publicznej przy zastosowaniu odpowiedniej taryfy. Ciepło wykorzystywane jest do ogrzewania.

Moduły mikrokogeneracyjne idealnie sprawdzają się w małych zakładach przemysłowych, hotelach, w gastronomii, salonach samochodowych, gospodarstwach ogrodniczych, basenach i domach wielorodzinnych. Kompaktowe moduły kogeneracyjne mają moc 6 kWe. Dzięki zintegrowanej technologii kondensacyjnej nawet 94 procent zastosowanego paliwa jest przetwarzanych na energię.

Duża rentowność

Moduły Vitobloc 200 posiadają fabrycznie bogate wyposażenie techniczne. Obejmuje ono liczniki prądu i elastyczne złączki do gazu, spalin, powietrza usuwanego i wody grzewczej. Pozwala to oszczędzić czas i koszty podczas projektowania, montażu i rozruchu.

Częstotliwość konserwacji to 6000 godzin bez konieczności uzupełniania oleju. Tym samym urządzenie wymaga jednej obsługi serwisowej rocznie.

- - -

Możliwość wystawienia faktury VAT

Instrukcje obsługi i instalacji dostępne na stronach producenta.

Link URL do strony produktowej VIESSMANN VITOBLOC 200 typ EM-6/15

DOKUMENTACJA DOSTĘPNA NA ŻYCZENIE

Kategorie